Що означають ці дивні літери з цифрами? Чого вимагають ВНЗ чи роботодавці, які потребуть від вас сертифікату володіння мовою на одному з цих рівнів?
За загальноєвропейською системою CEFR ті вміння і навички що ви засвоїли під час вивчення мови діляться на шість рівнів:
Рівень А1 – це рівень виживання, тобто запас елементарних слів та виразів необхідних для виконання конкретних завдань, представлення себе, інших, прості діалоги з носіями мови, якщо ті говорять повільно.
Рівень А2 – це вже розуміння окремих речень, вміння обмінятися інформацією, більш-менш зв’язане монологічне мовлення на прості теми.
Рівень В1 – це вже самодостатнє володіння мовою, розуміння ідей повідомлень на різні типові теми, вміння спілкуватися в більшості ситуаціях, що можуть виникнути в мовному середовищі. На цьому рівні мови вас вже можуть прийняти до ВНЗ або на роботу за кордоном, та на цьому не варто зупинятися, адже більшість роботодавців чи екзаменаційних комісій в університетах вимагатиме від вас наступного рівня.
Рівень В2 – це розуміння змісту складних текстів та повідомлень. Достатньо швидкий темп мовлення, аби постійно говорити з носіями мови без усіляких труднощів, можливість повністю висловити свою думку іншою мовою. І саме з цього рівня вам відкривається купа перспектив за кордоном в плані туризму, роботи, навчання, бізнесу.
Два останніх рівні С1-С2 відносять до вільного володіння мовою, характеризуються повним розумінням повідомлень, підкреслюванні відтінків значень при усній розмові, високою точністю і темпом мовлення.